Kluszkowce

Kluszkowce to znana miejscowość położona w Pieninach. Jest miejscem często wybieranym na wakacyjny wypoczynek oraz jazdę na nartach. Duże znaczenie w turystyce miała już od początków XX wieku.

Kluszkowce to przede wszystkim raj dla tych, którzy uprawiają sporty wodne. Działa tu przystań dla jachtów oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego oferująca łódki, kajaki i rowery wodne. Dobrze będą się bawili także narciarze, gdyż trasy zjazdowe są dobrze utrzymane, sztucznie naśnieżane i oświetlone. Nie oświetlona pozostaje nowa, bardzo trudna trasa, z której jednak należy korzystać tylko w ciągu dnia. Wszystkie trasy narciarskie posiadają natomiast system nagłaśniający, który powoduje, że jazda na nartach staje się jeszcze bardziej komfortowa.

Największym powodzeniem cieszy się góra Wdżar. Wspaniale bawią się tu nie tylko narciarze, ale także ci, którzy pragną podziwiać piękne widoki. Kiedyś góra ta była czynnym wulkanem, a w pobliżu znajdował się kamieniołom, gdzie wydobywano ambezyt – skałę pochodzenia wulkanicznego. Oprócz tras narciarskich na górze znajduje się czynna w sezonie letnim rynna zjazdowa oraz wyciąg krzesełkowy i orczykowy.

W Kluszkowcach nie trudno o nocleg w kwaterach prywatnych i gospodarstwach agroturystycznych o zróżnicowanym standardzie. Miejscowość oferuje łącznie około 1500 miejsc noclegowych dostępnych przez cały rok. Znajduje się tu też wiele punktów gastronomicznych i sklepów.

rafting