Wiadomości

 • Projekt Macieja Kędziora może zaistnieć w przestrzeni publicznej
  2024-06-21
  "Pokaż, czym jest Twoja okolica. To Ty znasz ją najlepiej. Miejskie legendy, ważne wydarzenia, ciekawe postacie? Wszystko to może być świetnym tematem Twojej pracy" - tak organizatorzy zachęcali do udziału w kolejnej edycji ArtInPost 2024 „Twoja okolica. Twój Paczkomat”. Wśród uczestników jest Maciej Kędzior z Nowego Targu.
 • Łzy i przyśpiewki #8220;Polacy nic się nie stało" w strefie kibica w Zakopanem (zdjęcia)
  2024-06-21
  Kibice, którzy przyszli oglądać mecz w strefie kibica w Restauracji Gwarno w Zakopanem nie kryli smutku. Były łzy, ale też część osób zaczęła wychodzić przed końcem meczu.
 • Tradycja i dokonania "mundurówki" przesądziły. Jest decyzja MON o otworzeniu OPW! (art. sponsorowany)
  2024-06-21
  NOWY TARG. Oficjalna zgoda Ministra Obrony Narodowej uprawnia nowotarskie Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży do tworzenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Decyzja MON jest odpowiedzią na wniosek złożony przez placówkę w lutym br. Listy chętnych do przejścia przez rekrutacyjną procedurę zapełniają się błyskawicznie. Szkoła rozważa już ewentualność tworzenia dodatkowych klas.
 • "Luxtorpeda" wraca na tory
  2024-06-21
  Od 22 czerwca ponownie uruchomione zostanie najszybsze regionalne połączenie kolejowe z Krakowa do Zakopanego, czyli pociąg "Luxtorpeda".
 • Burmistrz zapowiada "kolejne atrakcje na Szlaku rowerowym wokół Tatr".
  2024-06-21
  Chodzi o remont zabytkowej stacji PKP w Czarnym Dunajcu. "Już niebawem stacja na nowo zacznie obsługiwać mieszkańców i turystów" - wyjaśnia Marcin Ratułowski.
 • Szpital reaguje na oskarżenia młodej matki
  2024-06-21
  NOWY TARG. Wczoraj na portalu społecznościowym ukazał się wpis kobiety, która zarzuciła lekarzom z nowotarskiego szpitala niedostateczną opiekę po porodzie. Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego wydał dziś w tej sprawie oświadczenie.
 • Most w Nowem Bystrem doczeka się modernizacji
  2024-06-21
  Wkrótce ruszy remont i modernizacja mostu na potoku Bystry w Nowem Bystrem.
 • Młodzi modelarze - być może następcy Mistrza Świata (zdjęcia)
  2024-06-21
  NOWY TARG. Na nowotarskim lotnisku rozegrano zawody szkolnych modeli latających dla dzieci i młodzieży "Młodzi modelarze lotniczy na strat". Zawody są podsumowaniem całorocznej pracy w pracowni modelarskiej Powiatowego Centrum Kultury.
 • Mandaty za jazdę motocyklami w Gorcach (zdjęcia)
  2024-06-21
  Straż Leśna Nadleśnictwa Nowy Targ, przy wsparciu pracowników Służby Leśnej przeprowadziła akcję "zwalczania szkodnictwa leśnego" przez pojazdy typu „cross” w Gorcach.
 • Remont drogi w Czarnej Górze
  2024-06-21
  Rozpoczęła się rozbudowa drogi gminnej Trybsz- Czarna Góra. Inwestycja prowadzona jest w miejscowości Czarna Góra przy ul. Nadwodniej.
 • Dziś po południu możliwe gwałtowne burze i gradobicie
  2024-06-21
  IMGW wydał ostrzeżenie III-go stopnia przed burzami.
 • Policjanci ratowali desperata. "Pomoc przyszła na czas"
  2024-06-21
  Policjanci z Zakopanego uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki determinacji i natychmiastowej reakcji mundurowych, po sprawdzeniu kilkudziesięciu hoteli i pensjonatów, udało się zapobiec tragedii. 44-latek trafił do zakopiańskiego szpitala. Tym, razem pomoc przyszła na czas.
 • Wójt z wotum zaufania i absolutorium
  2024-06-21
  KOŚCIELISKO. Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę w sprawie udzielenia wójtowi Romanowi Krupie wotum zaufania za 2023 rok.
 • Wznowiono prace przy budowie Galerii Podhalańskiej w Nowym Targu (zdjęcia)
  2024-06-21
  Po długiej przerwie robotnicy wrócili na plac budowy Galerii Podhalańskiej przy ulicy Szaflarskiej. Jak mówi inwestor Stanisław Bryjak, w tym roku planowane jest postawienie całej konstrukcji przyszłej galerii. - Nie ma co czekać, trzeba budować - mówi.
 • Gniazdo z widokiem na Tatry (zdjęcia)
  2024-06-21
  To najprawdopodobniej najbardziej finezyjnie wybudowane bocianie gniazdo w Polsce. Bociany zadomowiły się na szyldzie stacji paliw.
 • Rusza remont kolejnego ronda w Zakopanem
  2024-06-21
  ZAKOPANE. W tym tygodniu prowadzone były remonty nawierzchni na dwóch rondach. Miasta Zakopane informuje, że teraz przyszła pora na kolejne.
 • Wystawa Olimpijczycy z Kościeliska - "należy im się chwała" (zdjęcia)
  2024-06-21
  Plenerowa wystawa w Kościelisku przy domu Haliny Olejniczak powstała, aby upamiętnić olimpijczyków z gminy Kościelisko. - To hołd olimpijczykom, którzy pochodzą z naszej gminy. Jest do tego wyjątkowa okazja, ponieważ Sejm RP ogłosił ten rok Rokiem Olimpijczyków. Mamy się czym chwalić, a że zbliża się sezon, będzie dużo turystów, to jak będą spacerować, niech przeczytają, że są w takiej gminie, która ma tradycje olimpijskie - zaznacza Halina Olejniczak.
 • Trwają prace nad projektem Strategii Rozwoju Poronina
  2024-06-21
  PORONIN. Odbyło się drugie spotkanie w sprawie opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Poronin do 2030 roku.
 • Mistrzowskie ceny w PROROWERY Nowy Targ ul. Szaflarska 172! (art. sponsorowany)
  2024-06-20
  Rowery z GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY: górskie już od 999 zł, a elektryczne od 2 999 zł. Kup rower GOTOWY DO JAZDY w ratach 0% i zacznij spłacać dopiero po wakacjach.
 • Nowy dyrektor w nowotarskim szpitalu
  2024-06-20
  W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu powstanie nowe stanowisko kierownicze - zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Obejmie je Dominika Działowska.

rafting