Wiadomości

 • O kobietach, wyborach, biogazowi i kłamstwach - konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w nowotarskim hotelu "Casa"
  2023-09-28
  NOWY TARG. - Chcemy innej Polski. Polski uczciwej, Polski demokratycznej, Polski, w której każdy obywatel jest przez państwo szanowany - mówiła dziś w Nowym Targu wicemarszałkini sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Interwencja. Busy blokują drogę do Kuźnic
  2023-09-28
  ZAKOPANE. - Taka sytuacja na drodze do Kuźnic: w jej pierwszej części, powyżej Księżówki a częścią zamkniętą dla ruchu. Kilkanaście busów zaparkowanych jeden za drugim, bez odstępów stoją na pasie w kierunku kolejki na Kasprowy. Ominięcie ich wszystkich na raz graniczy z cudem, a nie ma się gdzie schować - pisze e liście do redakcji nasz czytelnik.
 • Mieszkańcy Brzegów cieszą się już nową drogą (zdjęcia)
  2023-09-28
  Prace remontowe drogi prowadzącej przez wioskę dobiegają końca. Inwestycja kosztowała 4,16 mln zł.
 • Są pieniądze na remont tryptyku w kościele w Sromowcach Niżnych
  2023-09-28
  Gmina Czorsztyn pozyskała dotację z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na zadanie prace konserwatorskie przy XV-wiecznym tryptyku gotyckim w kościele parafialnym w Sromowcach Niżnych.
 • Rusza budowa chodnika w Klikuszowej. Mieszkańcy czekali na to od lat
  2023-09-28
  W poniedziałek rozpoczyna się, oczekiwana od lat, budowa chodnika przy zakopiance w Klikuszowej. Gdy wydawało się, że inwestycja nie dojdzie do skutku, niespodziewanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie wpisała budowę na listę inwestycji do realizacji.
 • Słowacy przyjeżdżają na Podhale tankować samochody. Różnica w cenie to nawet półtora złotego na litrze
  2023-09-28
  Samochód do pełna i jeszcze tankują do kanistrów. Słowacy mieszkający przy granicy znaleźli sposób aby zaoszczędzić na jeździe samochodem.
 • Trzy miliony złotych na żłobek. Burmistrz podpisał umowę
  2023-09-28
  Wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński podpisał umowę w ramach programu Maluch+ z burmistrzem Czarnego Dunajca Marcinem Ratułowskim. Gmina otrzyma 3,3 mln zł na budowę żłobka o powierzchni 974 metrów kwadratowych w Czarnym Dunajcu, przy ul. Targowej.
 • Opadające szlabany na ul. Ludźmierskiej: to nie awaria, to test
  2023-09-28
  NOWY TARG. - Nie ma problemu z rogatkami na przejeździe - uspokajają przedstawiciele PKP PLK po tym, jak we wtorek nasi czytelnicy zaobserwowali dziwną sytuację na przejeździe kolejowym na ulicy Ludźmierskiej.
 • Ulica Nadwodnia nie zostanie otwarta w tym tygodniu
  2023-09-28
  NOWY TARG. Wiele osób sądziło, że zamykając most na ul. Kościuszki, miasto otworzy dla ruchu tranzytowego ulicę Nadwonią, żeby upłynnić ruch samochodowy w tej części miasta. Ale choć remont ulicy praktycznie się zakończył, nie jest jeszcze ona gotowa na otwarcie. - Planujemy ją otworzyć w przyszłym tygodniu - mówi w rozmowie z Podhale24.pl burmistrz Grzegorz Watycha.
 • Jeszcze w tym roku kapliczka z figurą św. Jana Nepomucena w Szaflarach odzyska swój dawny blask
  2023-09-27
  W Urzędzie Gminy Szaflary odbyło się podpisanie umowy na renowację i konserwację przydrożnej kapliczki z figurą św. Jana Nepomucena. Prace zostaną wykonane przez Reginę Mrowcę-Kenar – uprawnionego konserwatora dzieł sztuki.
 • Wyborcze spotkanie w parku. Samorządowcy chcą do Sejmu
  2023-09-27
  W Rabce-Zdroju zaprezentowali się kandydaci do Sejmu komitetu Bezpartyjni Samorządowcy. - Jeśli chcecie spokoju, normalnej Polski, głosujcie na listę numer 1 - zaapelował marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, który był gościem prezentacji. Na liście wyborczej jest kilku kandydatów z Podhala i Orawy.
 • Wjechał pijany na posesję i próbował nawrócić
  2023-09-27
  Zakopiańscy policjanci zatrzymali w Poroninie 59-letniego turystę z powiatu zgierskiego, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 1.9 promila alkoholu. Kierowca nawracając na prywatnej posesji zakopał się i nie mógł już ruszyć.
 • Premier w Zakopanem: Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej w 2027 roku odbędą się w Polsce!
  2023-09-27
  Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej w 2027 roku odbędą się w Polsce - ogłosił w Zakopanem, podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, szef rządu Mateusz Morawiecki.
 • Prezydent ogłosił w Zakopanem ważną decyzję (zdjęcia)
  2023-09-27
  - Po konsultacjach, które odbyliśmy, jest naszą ambicją, aby rozpocząć starania o letnie Igrzyska Olimpijskie w 2036 r. - poinformował w Zakopanem prezydent RP Andrzej Duda.
 • Mandat i punkty karne za wypadek w Gliczarowie Górnym
  2023-09-27
  Mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi został ukarany przez zakopiańską policję kierowca ciężarówki, który wczoraj rano w Gliczarowie Górnym wjechał w busa. To on, jak ustalili policjanci, był sprawcą zderzenia.
 • Są pieniądze na remont kościoła
  2023-09-27
  430 tys. złotych otrzymała gmina na remont kościoła w Poroninie. Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • LASEROWA KOREKCJA POWIEK #8211; w Tatrzańskim Centrum Medycznym GalicaMed (art. sponsorowany)
  2023-09-27
  Czy wiesz, że można wizualnie odmłodzić okolice oczu o kilka lat, jednocześnie przywracając komfort widzenia, w przypadku gdy powieki zasłaniają jego pole?
 • Zmarł ceniony twórca ludowy z Białego Dunajca
  2023-09-27
  Odszedł Stanisław Łukaszczyk Cibiorz, ceniony białodunajecki twórca ludowy - poinformował Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu.
 • W weekend wybory nowego prezesa Zarządu Głównego Związku Podhalan. Dwóch kandydatów
  2023-09-27
  W sobotę w Czerwiennem odbędzie się LIV Zjazd Podhalan, na którym delegaci ze wszystkich oddziałów organizacji wybiorą nowego prezesa. Gotowość startu w wyborach na prezesa zgłosiło dwóch kandydatów.
 • Zmiana organizacji ruchu na zakopiance w Rdzawce. Pojedziemy nową drogą
  2023-09-27
  W czwartek około godz. 11 zmieni się organizacja ruchu na drodze krajowej nr 47 na granaicy Rdzawki i Chabówki. Ruch samochodowy na odcinku ok. 1 km zostanie skierowany na nową, wschodnią jezdnię budowanej DK47 Rdzawka - Nowy Targ. Będzie to pierwszy fragment przyszłej trasy, który Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępni kierowcom.