Wiadomości

 • Oszustwo na pokaz
  2022-11-30
  Okres przedświąteczny to czas wzmożonej aktywności nie tylko pospolitych złodziei, ale także wszelkiego rodzaju naciągaczy, działających w białych rękawiczkach, stosujących do swych przekrętów wymyślne techniki marketingowe.
 • BEZPŁATNA KOLONOSKOPIA PRZESIEWOWA W RAMACH NFZ W NOWYM TARGU (art. sponsorowany)
  2022-11-30
 • Nowy most otwarty. Mieszkańcy długo na niego czekali
  2022-11-30
  W środę oficjalnie otwarto nowo wybudowany most koło remizy OSP w Rokicinach Podhalańskich. Kosztował prawie 2 mln zł, a jego budowa zakończyła się w ekspresowym tempie.
 • Pożar samochodu na Grelu
  2022-11-30
  NOWY TARG. Po zmierzchu strażacy zostali wezwani do pożaru samochodu przy ul. Grel.
 • Potrącenie nastolatka w Zakopanem (zdjęcia)
  2022-11-30
  Nastolatek został potrącony na ul. Jagiellońskiej. Karetka zabrała go do szpitala.
 • Jacek Kalata zostaje na stanowisku. Mieszkańcy krzyczą: Skandal (zdjęcia)
  2022-11-30
  ZAKOPANE. Radni dwa razy głosowali nad odwołaniem z funkcji przewodniczącego Komisji Urbanistyki radnego Jacka Kalaty. Ostatecznie za odwołaniem głosowało dziewięciu radnych i tyle samo było przeciwnych. Dwie osoby wstrzymały się od głosu, a jeden radny nie zagłosował wcale. Wynik głosowania oburzył mieszkańców, którzy wychodząc z sali obrad krzyczeli, że jest to skandal.
 • Nowa prezes Uzdrowiska Rabka
  2022-11-30
  Anna Źrubek zastąpiła Jadwigę Kawwę na stanowisku prezesa Uzdrowiska Rabka.
 • Policja ostrzega przed oszustwami
  2022-11-30
  - Ostrzegamy przed kolejnym wariantem kampanii phishingowej wykorzystującym wiadomości SMS. Tym razem oszuści podszywają się pod Pocztę i informują o wstrzymaniu dostarczenia paczki z uwagi na niedopłatę - ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.
 • TRANSPORT GRATIS na terenie CAŁEGO Podhala i RABATY do 40% tylko w salonie meblowym BLACK RED WHITE przy ul. Szaflarskiej 164! (art. sponsorowany)
  2022-11-30
  TYLKO w dniach 28 listopada do 2go grudnia JEDYNA TAKA PROMOCJA na Podhalu - rabaty nawet do 40% taniej na wybrane meble pokojowe, szafy proste, szafy narożne, meble tapicerowane - sofy, narożniki, meble do sypialni, materace etc. a do tego TRANSPORT GRATIS na terenie całego Podhala!
 • Sala gimnastyczna w Dzianiszu już w 2025 roku?
  2022-11-30
  Sala gimnastyczna powstanie tuż przy Szkole Podstawowej im. Kurierów Tatrzańskich w Dzianiszu. - Wybraliśmy koncepcję, która zakłada budowę sali gimnastycznej w miejscu dzisiaj istniejącego boiska asfaltowego. Sala gimnastyczna będzie budowana na tym samym poziomie co szkoła - mówi Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.
 • Będzie debata nad odwołaniem Jacka Kalaty z funkcji przewodniczącego
  2022-11-30
  Mieszkańcy, którzy licznie przybyli na sesję rady miasta Zakopanego chcą zmian personalnych na stanowisku przewodniczącego Komisji Urbanistyki. Tego też chce część radnych. Punkt został wprowadzony do porządku obrad trwającej Rady Miasta Zakopanego.
 • Mobilne płuca stanęły w Rabce-Zdroju
  2022-11-30
  W ramach kampanii "Zobacz czym oddychasz. Zobacz jak to zmienić" w Rabce-Zdroju stanęły mobilne płuca.
 • Droga na Szuflowie oficjalnie oddana do użytku
  2022-11-30
  Po trwających prawie półtora roku robotach oficjalnie otwarta została droga na os. Szuflów w Nowym Targu.
 • Kobiecy gen biznesu na Podhalu. "Rynek nie jest zdominowany przez mężczyzn" (zdjęcia)
  2022-11-30
  Na Podhalu cały czas funkcjonują stereotypy, jednak nie brakuje kobiet u władzy. - Rynek nie jest zdominowany przez mężczyzn. W bardzo wielu przedsiębiorstwach, szczególnie tych z uporządkowanym statusem gospodarczym, decyzje podejmowane są przez kobiety. W wielu podmiotach władza jest w damskich rękach, ale ta władza wykonawcza, czyli menedżerska też jest w rękach kobiet - zaznacza Karol Wagner, członek zarządu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej organizującej forum.
 • Urzędnicy będą jeździć Fiatem Seicento
  2022-11-29
  Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Nowym Targu przekazał gminie Szaflary samochód osobowy marki Fiat Seicento. Samochód będzie używany przez pracowników urzędu gminy podczas wykonywania prac interwencyjnych.
 • De Press śpiewa o bohaterce Orawy (video)
  2022-11-29
  Z okazji 80. rocznicy śmierci Józefiny Machay-Mikowej legendarny zespół De Press nagrał piosenkę i videoklip jej poświęcony.
 • Nowe władze Związku Podhalan w Londynie
  2022-11-29
  W weekend odbyło się walne zebranie wyborcze Związku Podhalan w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, połączone z trzecią rocznicą powstania organizacji.
 • Nowe stacje drogi krzyżowej
  2022-11-29
  W kościele parafialnym w Szaflarach dokonano prezentacji drewnianych stacji drogi krzyżowej.
 • Strażacy apelują do wandala, który wybił szybę w ciągniku. "Zapłać albo sprawa trafi na policję"
  2022-11-29
  W sobotę w czasie zabawy andrzejkowej została wybita szyba w ciągniku Ursus C-380 na prywatnej posesji w pobliżu remizy OSP w Bańskiej Niżnej. Zdarzenie to zarejestrowała kamera monitoringu. Strażacy apelują do wandala, żeby dobrowolnie naprawił szkodę.
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Jabłonce doczekała się generalnego remontu
  2022-11-29
  W Urzędzie Gminy Jabłonka została podpisana umowa na remontu budynku Szkoły Podstawowej nr 1 i hali sportowej w Jabłonce. Koszt prac wyniesie ponad 4,6 mln zł.