Rejsy po jeziorze czorsztyńskim

Jezioro Czorsztyńskie położone jest w pięknej okolicy, którą licznie odwiedzają turyści. Zbiornik znajduje się na rzece Dunajec, w Kotlinie Nowotarskiej, pomiędzy Pieninami i Gorcami. Turyści chętnie korzystają z możliwości odbycia rejsów spacerowych, podczas których mogą podziwiać malowniczy, górski krajobraz. Szczególne wrażenie na zwiedzających wywierają góry – Gorce i Pieniny. Poza cudami przyrody z pokładów statków widoczne są liczne zabytki – m.in. skansen na wyspie Stylchen, sławny zamek w Niedzicy i ruiny zamku czorsztyńskiego.

Rejsy po jeziorze Czorsztyńskim odbywają się głównie w sezonie letnim. Wówczas dwa statki – Harnaś i Biała Dama, wypływają z przystani znajdującej się tuż obok zamku w Niedzicy. Na statku Harnaś jest miejsce aż dla 135 gości, dlatego często właśnie tutaj odbywają się imprezy okolicznościowe, zabawy przy kapeli góralskiej na jeziorze i rejsy nocne z pochodniami. Biała Dama to z kolei statek mniejszy – mieszczący 45 osób. Swoją nazwę zawdzięcza legendarnej kobiecie, która niegdyś żyła na zamku w Niedzicy. Była ona bardzo nieszczęśliwa, gdyż jej mąż utopił się w zamkowej studni. Według legendy zjawa wciąż snuje się po zamkowych komnatach.

Rejs odbywa się pod okiem przewodnika, który opowiada legendy, podania i tajemnicze historie związane z mijanymi po drodze miejscami. Warto wiedzieć, że jest ich bardzo wiele. Wycieczka po jeziorze to więc nie tylko podziwianie pięknych widoków, ale także poznawanie okolicy.

Szczególnie urokliwe są rejsy nocne statkiem Harnaś po jeziorze Czorsztyńskim. Zmrok i blask płonących pochodni sprawiają, że okolica wydaje się jeszcze bardziej pełna tajemnic. Legendy i historie opowiadane przez przewodnika brzmią wówczas jeszcze bardziej prawdopodobnie, robiąc niesamowite wrażenie na słuchaczach.

Jezioro Czorsztyńskie można też przepłynąć gondolą, czyli wodną taksówką. Trasa wiedzie od zamków w Czorsztynie do Niedzicy. Wycieczki mogą także obejmować rejs gondolą dookoła jeziora.

Rejsy po jeziorze odbywają się od 1 Maja do 15 Października. Statki zabierają na pokład minimalnie od ośmiu do dwudziestu osób, a rejsy rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie, począwszy od 10:00.

Ceny biletów: 10 zł dzieci (od lat 3 do 15), 12 zł dorośli.
Rezerwacja dla grup:
tel.(0-18) 275 01 21, (0-18) 275 01 25

fax.(0-18) 275 07 07
kom. 0 608 628 732

www.wolski.pl/dama
Gondola Czorsztynianka
P.H.U. "Jędruś"
Rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim
34-440 Czorsztyn
ul. Krótka 6
tel. (18) 26 50 420

tel. kom. 509 438 985
tel. kom. 501 813 471

www.rejs.net.pl