Aktualności:
„Pieniński kontrapunkt” 18 Sierpień 2012 o 12:02

17 sierpnia o godzinie 19.00 w zabytkowym kościółku w Sromowcach Niżnych odbyło się nietypowe wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich. Spotkanie nazwane „Pienińskim kontrapunktem” było czymś w rodzaju panelu dyskusyjnego, którego głównymi bohaterami była malarka Jadwiga Majerczak-Żmidzińska oraz pisarz Jakub Żmidziński. Goście mieli okazję przed i po spotkaniu podziwiać przepiękne pejzaże autorstwa wspomnianej wcześniej malarki a utwory (głównie z tomiku „Węgliska i inne wzgórza”) były punktem wyjściowym do dyskusji na temat Pienin i twórczości tego regionu.

Klimat jakim cechuje się zabytkowy kościół w Sromowcach oraz przedmioty wytwarzane na tym terenie zgromadzone w tym obiekcie dodatkowo sprzyjały i zachęcały do dyskusji przybyłych licznie gości, którzy aktywnie wzięli udział w rozważaniach w trakcie spotkania.

Stowarzyszenie Artystów Pienińskich jest organizacją, która obecnie nie tylko zrzesza rodzimych artystów ale również zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży oraz promowaniem twórczości na tym terenie. Liczymy, że to nie ostatnie tego typu spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie.